Slováci sa pre ukrajinských demonštrantov vyzliekajú! Aby ich zahriali

odovzdávanie oblečenia

Odovzdávanie oblečenia ukrajinskej opozícii. PHOTO: redakcia/NG

Ukrajinských demonštrantov zahreje oblečenie od Slovákov! Mládežnícka organizácia SDKÚ-DS Nová Generácia v spolupráci s vedením strany minulý týždeň v Bratislave zorganizovala verejnú zbierku šatstva pre ukrajinských demonštrantov.

Silným momentom bolo, keď sa pri zbierke zastavil náhodný okoloidúci Bratislavčan a v chladnom počasí si na ulici vyzliekol sveter. Do zbierky ho odovzdal so slovami, že pozdravuje ukrajinských demonštrantov. Celkovo sa vyzbierali najmä kabáty, vetrovky, svetre, rukavice či čiapky.

Vyzbierané oblečenie včera do Užhorodu doniesol podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec spolu s mladými z Novej generácie. Teplé oblečenie pre demonštrantov v Kyjeve si prevzali zástupcovia ukrajinskej opozície. Po odovzdaní šatstva navštívil Štefanec malý Majdan v Užhorode. “Ľudia, ktorí mrznú na barikádach si zaslúžia nielen morálnu, ale aj takúto hmotnú podporu. Verím, že bude užitočná. Je to konkrétny prejav solidarity ľuďom, ktorí sa neboja niečo urobiť pre svoju krajinu a dať jasne najavo, kam patria,“ povedal Štefanec.

Článok Slováci sa pre ukrajinských demonštrantov vyzliekajú! Aby ich zahriali je publikovaný na Európske Noviny, Brusel – Štrasburg – Bratislava.

Source: Európske noviny