Vernisáž výtvarnej súťaže "Ideme na dovolenku"

Čo Vás napadne, keď sa povie slovo dovolenka? Spomeniete si na svoju najlepšiu dovolenku? Predstavíte si to dlhé balenie kufrov, alebo ako ležíte na pláži a oddychujete pri mori, či chodíte po horách? Túto istú otázku sme položili deťom vo výtvarnej súťaži Ideme na dovolenku. Deti kreslili kam by sa chceli ísť cez leto pozrieť, kde sa im najviac páčilo, alebo na akú príhodu najradšej spomínajú. Vernisáž výtvarnej výstavy sa konala 22. júna na MsÚ v Informačnom centre Europe Direct Senica.

Pozvanie ako hlavný porotca prijal výtvarník a maliar zo ZUŠ Senica Štefan Orth, ktorý vyberal z viac ako 200 výtvarných dielok. Celkovo sa do súťaže zapojilo 18 škôl a ocenenie bolo udelené v 4 kategóriách – materské škôlky, I. i II. stupeň základných škôl a ZUŠ. Šéf poroty ocenil, že prišlo veľmi veľa kvalitných prác, pričom vyzdvihol aj rôzne techniky maľovania a taktiež niekoľko kolektívnych prác. Medzi motívmi sa najčastejšie objavovali dovolenky pri mori, v Tatrách, cesta lietadlom, autom ale dokonca i cesta balónom. Samostatnú cenu udelil zástupca primátora mesta Ján Hurban, ktorý odmenil výtvarnú prácu s netradičným farebným mestečkom. Pri vernisáži oceneným deťom zagratuloval a všetkým zaželal pekné prázdniny, ale najmä zvýšenú opatrnosť na ich cestách.

Výtvarná vernisáž Ideme na dovolenku nebola jedinou, ktorú sme v tento týždeň podporili. Aktívne sme sa zapojili do výtvarnej súťaže Hasičský deň očami detí!, pri príležitosti podujatia Mesta Senica „Hasičská súťaž o pohár primátora mesta“. V tejto súťaži mali deti nakresliť, čo sa im počas dňa páčilo, pričom mali len obmedzený čas na vytvorenie svojej práce. Ocenené boli prvé tri miesta, udelené dve čestné uznania a ocenenie dostala aj rodinka, v ktorej maľovali viacerí členovia.