Zaujímaš sa o politiku a fungovanie štátu?

Zaujímaš sa o politiku a fungovanie štátu? Máš odvahu stáť na čele fiktívnej krajiny a riadiť jej fungovanie? Nebojíš sa riešiť kritické politické, ekonomické, sociálne problémy na národnej úrovni?Tak potom Create & Control je práve pre teba!
Prihlás sa ako koordinátor tvojej školy do druhého ročníka národnej, celoročnej (september-jún) súťaže Create & Control, a ukáž celému Slovensku, že aj stredoškoláci vedia riešiť seriózne politické problémy, aj keď len vo fiktívnom svete. Prihlásiť sa môžeš na tomto odkaze. POZOR, možnosť zúčastniť sa má len 20 škôl!

V tíme pozostávajúcom z tvojich spolužiakov (4-10) budete riešiť národné problémy a naučíte sa aj investovať na reálnej burze s fiktívnymi peniazmi, a na troch Žilinských summitoch budete mať šancu stretnúť sa s ostatnými súpermi, členmi vlád zvyšných fiktívnych krajín, s ktorými budete hľadať riešenia na medzinárodné problémy. To najlepšie je, že všetky riešenia, či už národných alebo medzinárodných problémov, budú ohodnotené odborníkmi z brandže (poslancami, sociológmi, politológmi, ekonómi…), aby si vďaka ich spätnej väzbe vedel či sú tvoje nápady reálne funkčné. Viac info bude priebežne uverejnené na našej stránke.

Úloha školského koordinátora: odprezentovať súťaž na škole a zostaviť si tím, ktorý bude počas celého trvania súťaže viesť

Deadline na prihlásenie: 31.7.2017

Prihlásiť sa môžeš tu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScybGCuoSBQkftZ1FSupW52XBrOOGCKV3vex_dAS2_EhZlZtw/viewform?c=0&w=1

 

Zdroj: mladiinfo.sk